0506614594 

אודי גולדשטיין 
טיפול בפסיכודרמה
  


הבלוג
מפגשים מהסוג השלישי מפגיש בין שירים מוכרים להגיגים פסיכולוגיים, בין טיפול למשחק ויצירתיות, בין מה שקורה בפנים למה שקורה בחוץ, בין דמיון למציאות בין האדם המבוגר והילד הקטן שנמצא בתוכנו.


אני גיטרה

אני גיטרה

הרוח מנגן עלי

בחילופי עונות

אני גיטרה

מישהו פורט עלי

בחילופי המנגינות.


"אני מרגישה כמו שמש. אני מרגישה כמו שמש שרוצה לחמם. אני מרגישה כמו שמש שרוצה לחמם אבל לפעמים שורפת".


השפה של הנפש היא לא שפה של מילים אלא של דימויים. למעשה המילים הן מה שיוצא החוצה לאחר צנזורה מוקפדת. בכדי להגיע לתת מודע, האזור בנפשנו שמכיל תכנים ותובנות שעשויים לקדם אותנו, צריך לעתים לעקוף את המילים ולהגיע לדימויים. אחת הדוגמאות המובהקות לכך הם החלומות שלנו, שבנויים לגמרי על דימויים, ולכן מטפלים רבים מזמנים אותם למרחב הטיפולי ומנסים לרדת לפשרם.


יחד עם זאת יש דרך נוספת, פשוטה יותר וזמינה לכל אחד ואחת, להבין את עצמנו בעזרת דימויים. היא טמונה בתשובה לשאלה: "כמו מה אני מרגיש עכשיו"? רצוי לענות מבלי לחשוב יותר מדי, ולסמוך על כך שהאסוציאציה הראשונה שתעלה היא גם הנכונה.


לדוגמה: "אני מרגיש כמו כדור". ברגע שקיים הדימוי אפשר די בקלות להרחיב אותו: "אני מרגיש כמו כדור ש… צריך שינפחו אותו".


העלאת דימוי בצורה זאת בעצם הופכת אותו לתכן שנע בין הלא מודע למודע, לכן בניגוד לחלום שאנו מרגישים שדרוש מומחיות להבינו, הוא ברור לנו יותר וניתן לגבש בעזרתו פעולות קונקרטיות לשינוי המצב. במקרה זה אנו יכולים קודם לשאול מה גרם לכדור הזה להתרוקן ולהסיק ממה אנו צריכים להימנע, לחשוב על הפעם האחרונה שהוא היה מלא באוויר ולהיזכר מה עשינו כדי שזה יקרה, לחשוב איך נרגיש כשהוא יהיה מלא ובצורה זאת להגביר את המוטיבציה שלנו ועוד.


כשמתחילים להיעזר בדימויים ולהקשיב להם מגלים עולם פנימי יצירתי, עשיר, חווייתי, מלא בתנועה ובמשחק.

פוסטים נוספים בבלוג "מפגשים מהסוג השלישי"

צור קשר לתאום פגישת ייעוץ והכרות 


  

טואול - בניית אתרים באינטרנט