0506614594 

אודי גולדשטיין 
טיפול בפסיכודרמה
  


הבלוג
מפגשים מהסוג השלישי מפגיש בין שירים מוכרים להגיגים פסיכולוגיים, בין טיפול למשחק ויצירתיות, בין מה שקורה בפנים למה שקורה בחוץ, בין דמיון למציאות בין האדם המבוגר והילד הקטן שנמצא בתוכנו.


כחול וירוק

איך שלא תסתכלי על זה אנחנו מתרחקים

לא בא לארוחות לא שומר על קשר עם כולם

ואת לא הולכת לים


תרגיל באמפתיה 1

עליכם לפתח מוצר לאנשים שיושבים כל היום במשרד. מה נראה לכם הקושי שלהם? "בטח כואב להם הגב מלשבת כל היום". אז איזה מוצר יכול לעזור? "אולי מושב אורתפודי, שיחייב אותם לשבת נכון. או איזה מדריך אינטרנטי עם כמה תרגילים שאפשר לעשות במהלך היום". כן אבל מושב אורתופדי זה לא הכי מקורי, וגם אפשר בקלות לכתוב "תרגילים בישיבה" בגוגל, לא צריך לרכוש שום מדריך בשביל זה. "אז אולי ערכה כזאת, שמכילה עוד כמה דברים כמו תה ירוק, בשביל לעשות הפסקת תה ולא לעבוד ללא הפסקה, כיסוי עיניים כי העיניים שלהם כואבות מהמסך, כדור גומי שאפשר ללחוץ עליו בשביל להוציא עצבים, כי הם בטוח אוגרים מלא עצבים אם הם יושבים יום שלם מול המסך". נחמד. ואיך נקרא לזה? "ערכת הישרדות למשרד".


תרגיל באמפתיה 2

תחשבו על מישהו במשפחה שלכם, שיש לכם קושי במערכת היחסים איתו. תכתבו לו מכתב, תפרטו בדיוק איך אתם מרגישים, תגידו לו מה הטענות שלכם כלפיו ומה הייתם רוצים שיהיה אחרת. כשסיימתם לכתוב, תנסו לצאת לרגע מהנעליים של עצמכם ולהיכנס לנעליים של הנמען שלכם. תחשבו כמה רגעים על איך אתם מרגישים בנעליים האלה ומה התחושות שלכם. עכשיו תכתבו לעצמכם תשובה, כפי שנראה לכם שהוא היה כותב. תקראו את התשובה ותחשבו, מה למדתם על הכותב, על הרגשות והתחושות שלו. ועכשיו עם הידע הזה, בואו תכתבו לו שוב. ייתכן שהתכן יהיה כמעט זהה, מלבד כמה ניואנסים שיאפשרו לו לקבל את המסר שלכם ולהבין שהוא מגיע ממקום אכפתי ואוהב.


#אם אפשר לקדם עסקים באמצעות אמפתיה, אז למה לא להשתמש בה כדי לקדם מערכות יחסים עם האנשים שאנחנו אוהבים?

פוסטים נוספים בבלוג "מפגשים מהסוג השלישי"

צור קשר לתאום פגישת ייעוץ והכרות טואול - בניית אתרים באינטרנט