0506614594 

אודי גולדשטיין 
טיפול בפסיכודרמה
  


הבלוג
מפגשים מהסוג השלישי מפגיש בין שירים מוכרים להגיגים פסיכולוגיים, בין טיפול למשחק ויצירתיות, בין מה שקורה בפנים למה שקורה בחוץ, בין דמיון למציאות בין האדם המבוגר והילד הקטן שנמצא בתוכנו.


זה לא מספיק

חי את הקיום הזה שואף אויר אל החזה

מנסה לצאת מכל השיט שבמרוץ הזה

כמעט כל פעם מגלה שזה מאוד מאוד קשה

לא ליפול בחזרה שוב למעגל הזה


אוקיי, אז מה ללמוד עכשיו… אני מטפל בילדים, אז חשוב גם שאלמד הדרכת הורים במכון אדלר. מצד שני אני רוצה להתמקד בטיפולי עומק במבוגרים, אז אולי פסיכותרפיה קלאסית פשוט? אני גם עובד מלא עם קבוצות, חייב איזה משהו להתמחות שם יותר. מעולה, שמעתי שיש מסלול שמשלב טיפול באומנויות עם עבודה קבוצתית. תכלס, לפעמים כל מה שמטופל צריך זה להתגבר על משהו נקודתי שהוא עובר, חרדה או פחדים או משברים, אז CBT מושלם בשביל זה. יש איזה מסלול ארבע-חוגי שמשלב את כל הדברים האלה?תסמונת המתחזה (ויקיפדיה)

אנשים שחווים את תסמונת המתחזה (או סינדרום המתחזה), אינם מסוגלים להפנים את הישגיהם ויכולותיהם. הם משוכנעים שהם אינם ראויים להישגים אלה, ודוחים כל ראיה או הוכחה חיצוניים להישגים, בטענה שמדובר במזל, תזמון, או הטעיה מוצלחת מצידם. הסינדרום מלווה בחשש ש"המסיכה תקרע" והמתחזה ייחשף.


בעבודות מוקדמות יוחסה התסמונת בעיקר לנשים בעלות קריירה מצליחה, או לקבוצות מיעוטים כמו שחורים בארצות הברית, אבל עם התרחבות המחקר היא נמצאה גם בקרב גברים בקבוצות שונות. היא נפוצה במיוחד בקרב ילדים ומבוגרים שסומנו כבעלי פוטנציאל או מחוננים. מוצאים אותה לעיתים קרובות באקדמיה, בקרב תלמידי מחקר וגם אצל חוקרים בכירים יותר.

------

מה אני אוהב בפסיכודרמה? שהיא לא מחפשת את התשובות בחוץ אלא בפנים. אישורים חיצוניים, תעודות, פרגונים, מחיאות כפיים, הם נעימים והאמת גם חשובים - אך התפוגה שלהם קצרה. הם נוסכים בנו בטחון, אבל לא להמון זמן. מבחוץ מגיעות תשובות שונות מאנשים שונים. רגע אחד אנחנו בטוחים בתשובה של זה, שנייה אחרי אנחנו משוכנעים בתשובה של ההוא.


מבפנים מגיעות התובנות, ההשלמות, הידיעות, ההחלטות, שרק אנחנו יכולים להגיע אליהן. קשה לערער אותן. אנחנו מבינים שהן הכי מדויקות והכי נכונות והסיבה לכך פשוטה - הן שלנו.

פוסטים נוספים בבלוג "מפגשים מהסוג השלישי"

צור קשר לתאום פגישת ייעוץ והכרות טואול - בניית אתרים באינטרנט